Садио Мане успеа да го доведе во Баерн и својот најдобар другар

Од:

Садио Мане полека се вклопува во тимот на Баерн Минхен, беше стрелец на Суперкупот против Лајпциг и веќе го освои првиот трофеј со новиот клуб. Но, раководните луѓе на баварскиот гигант гледаат да му угодат на секој начин за тој да се чувствува пријатно на „Алијанц арена“.

Така, на барање на Мане, тие го доведоа во клубот и неговиот најдобар пријател, Десире Сегбе.

Сегбе, кој е репрезентативец на Бенин, потпиша двегодишен договор и ќе настапува за резервниот тим на Баерн. Пред да дојде во Германија, Сегбе играше во пониските лиги во Романија и во Франција.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

УЕФА ги казни Баерн и Селтик

Матијс Тел влезе во историјата, а Штутгарт освои бод против Баерн

Баерн ќе биде без Мусијала на гостување во Бохум

Севилја и Баерн го договориле трансферот на Нианзу

Манчестер јунајтед и Реал Мадрид заинтересирани за Павар

Нагелсман: Хари Кејн е фантастичен, но и многу скап