САД и Костарика ќе играат на Светското првенство во Бразил

Од:

Од квалификациите од зоната на Северна и Централна Америка по синоќешните натпревари пласман обезбедија репрезентациите на Сад и на Костарика, кои се сигурни на двете први позиции во завршната група.

Костарика одигра нерешено 1:1 на гостувањето кај Јамајка, а САД го победи Мексико со 2:0 и со тоа го одалечи ривалот од пласман на Мундијалот.

Дуелот Хондурас – Панама заврши нерешено 2:2.

Табела: САД 16 бодови, Костарика 15, Хондурас 11, Панама 8, Мексико 8 и Јамајка 4.

Би можело да ве интересира

Де Брујне не е против Мундијал на две години

Ана Ололовска

Повеќе од 12 европски тимови сакаат да ја напуштат ФИФА поради плановите за Светското првенство на две години

Ана Ололовска

Нордиските земји против двегодишен Мундијал во фудбал

Ана Ололовска

Албанците се извинија за инцидентите и ги обвинија Полјаците за провокации

А1он

Роналдо со рекорден, десетти хет-трик во репрезентативниот дрес

Ана Ололовска

ВИДЕО: Натпреварот Албанија – Полска беше прекинат 20 минути, домашните навивачи фрлаа шишиња кон Полјаците

Ана Ололовска

Leave a Comment

17 − eleven =