Русите очекуваат полна сала за натпреварот со македонската репрезентација

Од:

Македонската кошаркарска репрезентација на 23 февруари гостува во Перм каде ќе го одигра вториот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2021. Домаќините очекуваат голема поддршка од трибините.

– Очекуваме полна сала за дуелот со Северна Македонија во Перм. Веќе трета година сме домаќини на националниот тим. Нашата репрезентација победи во претходните двапати, дај боже и овој пат да биде така. Градот живее за кошарката, изјави министерот за физичка култура и спорт на територијата на Перм, Владимир Епанов.

Средбата ќе се одржи во салата УДС „Хамер“ која е со капацитет од 7.000 гледачи.

Би можело да ве интересира

Тодоров: За подобра резултат ни фалеа само три тројки

Ана Ололовска

Втор пораз за македонските кошаркари во евро-квалификациите

Ана Ололовска

Тодоров: Способни сме за 40-45% шут за три поени

Ана Ололовска

Базаревич ги додаде Трушкин и Боломбој за дуелот со македонската репрезентација

Ана Ололовска

Македонските кошаркари со порака од Русија: Една загубена битка не значи и загубена војна

Ана Ололовска

На дуелот со Русија, Ефремовски на местото на Димитријевиќ

Ана Ололовска