Румениге: Целта на Баерн е да ги привлече најдобрите германски репрезентативци

Од:

Претседателот на одборот на директори на Баерн (Минхен) Карл-Хајнц Румениге рече дека целта на баварските гиганти е да ги привлечат најдобрите германски играчи.

Шампионот на Бундеслигата го финализира трансферот на репрезентативецот Лерој Сане од Манчестер Сити за 50 милиони евра.

– Задоволни сме затоа што во последните години Сане во повеќе наврати ги докажуваше своите квалитети на теренот, особено со репрезентацијата. Нашата цел е да ги собереме најдобрите германски фудбалери во Баерн, а привлекувањето на Лерој го потенцира нашето движење на овој пат, прокоментира Румениге.

Би можело да ве интересира

Баерн потврди: Тијаго сака да си замине

Ана Ололовска

Баерн ја одреди цената за Алкантара

Ана Ололовска

Павар се повреди пред реваншот против Челси во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Бош убеден дека Хаверц ќе остане во Баер за Лига Европа

Ана Ололовска

Борусија е подготвена да преговара за трансферот на Санчо

Ана Ололовска

Сане се преселил во Баерн Минхен за да ја освои ЛШ

Ана Ололовска