Руди Фернандез: Претстојните две сезони ќе бидат последни во мојата кариера

Од:

Кошаркарот на Реал Мадрид, Руди Фернандез призна дека размислува да ја заврши кариерата по истекот на договорот во 2022 година.

– Имам 35 години и неодамна потпишав двегодишно продолжување на договорот. Кога ќе истече, ќе имам 37. Следните две сезони ќе ги поминам со идеја дека тие се последни во мојата кариера.

Се приближувам до овој момент кога ќе завршам, но се чувствувам добро. Задоволен од тимот и од мојата улога. Кога ќе разберам дека не можам да ја дадам најдобрата игра, ќе им го препуштам местото на помладите, изјави Фернандез.

Покрај за Реал, Фернандез во својата кариера играше и за Хувентуд, Портланд и Денвер.

Би можело да ве интересира

Ник Калетес нов член на Барселона

Ана Ололовска

Шенгелија потпиша за ЦСКА

Ана Ололовска

Пау Гасол е близу до враќање во Барселона

Ана Ололовска

Де Коло и Весели остануваат во Фенербахче

Ана Ололовска

БИБЛ лигата планира нов натпреварувачки систем и унапредени финансиски услови за клубовите

А1он

Јанис: Мораме психички да се подготвиме за најтешката сезона досега

А1он