Рондо доби скршеница на палецот и ќе пропушти два месеца

Од:

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Раџон Рондо го скрши палецот на десната рака. Тој ќе пропушти 6-8 недели, според инсајдерот на „ЕСПН“ Рејчел Николс.

Триесет и четиригодишниот играч се повреди за време на вчерашниот тренинг во Орландо. Операцијата е закажана за оваа недела.

Се очекува Рондо да се врати на теренот на крајот од првото до почетокот на второто коло од плеј-офот.

Би можело да ве интересира

Заврши НБА сезоната за Џарен Џексон од Мемфис

А1он

Лејкерси ја освоија Западната конференција за првпат по цела деценија

А1он

Орландо го совлада Сакраменто за петта победа по ред

Ана Ололовска

Актуелниот шампион на НБА убедлив против Лејкерси

А1он

НБА и Здружението на играчи се согласија за поголемо осигурување при сериозни повреди

Ана Ололовска

Леброн го реши дербито на Л.А. при рестартирањето во НБА

Ана Ололовска