Роналдо задоволен од ждрепката за ЛШ

Од:

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо ја посочи како „добра“ ждрепката за групната фаза во Лигата на шампионите.

„Старата дама“ е во групата „Д“, заедно со Атлетико Мадрид, Баер Леверкузен и Локомотив Москва.

– Ќе биде тешко, но среќен сум. Во моментов играме на нов начин, со нов систем, нов тренер, има нови играчи. Нормално е да биде тешко во оваа фаза. Секогаш е тешко во Лигата на шампионите затоа што многу екипи сакаат да победат. Јас сум самоуверен во себе и не можам да дочекам да започне, изјави Роналдо пред микрофонот на „Скај“.

Би можело да ве интересира

Кејн: Тотенхем мора да победи на 7-8 натпревари за да се пласира во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

УЕФА може да ja одржи завршницата од од Лигата на шампионите во Германија или Турција

Ана Ололовска

Роналдо може да го напушти Јувентус на крајот на сезоната

А1он

Мбапе сака да го освои Европското првенство и Лигата на шампиони

Ана Ололовска

Зидан лидер на листата Топ 10 тренери во историјата на ЛШ

Ана Ололовска

Роналдо пристигна во базата на Јувентус, денес ќе го одржи првиот тренинг по карантинот

Ана Ололовска