Роналдо задоволен од Пирло, има намера да го одработи договорот со Јувентус до крајот

Од:

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо има намера да го заврши договорот со торинскиот клуб, кој истекува во летото 2022 година.

Триесет и петгодишниот Португалец е задоволен од својот нов тренер Андреа Пирло, пренесува „Тутоспорт“.

Роналдо е задоволен од својата позиција во тимот, па затоа сака да му помогне на Пирло да го освои трофејот во неговата прва година како шеф на стручниот штаб на Јувентус.

Би можело да ве интересира

Ибрахимовиќ: Донарума е најдобар голман на светот

Ана Ололовска

Пиоли: Милан секогаш верува во својата сила

Ана Ололовска

Конте: Интер нема да купува играчи во зимскиот трансфер рок

Ана Ололовска

Чалханоглу нема да го продолжи договорот со Милан

Ана Ололовска

Пирло: Немаме проблем да го играме натпреварот со Наполи

Ана Ололовска

Јувентус загуби со три голови разлика во Серија А за прв пат од 2011 година

Ана Ололовска