Роналдо тренира со репрезентацијата на Португалија: Среќен што се вратив

Од:

Напаѓачот Кристијано Роналдо продолжи со тренинзите со репрезентацијата на Португалија.

View this post on Instagram

Feliz por estar de volta! 🇵🇹💪🏼

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Среќен што се вратив! – напиша напаѓачот на Инстаграм, објавувајќи фотографии од тренингот.

Така, 35-годишникот го завршува закрепнувањето од инфекција на прстот и може да биде подготвен да игра против Шведска во Лигата на нации на 8 септември.

Би можело да ве интересира

Георгина Родригез претера со Фотошоп, „тргна по стапките на сопругот“

А1он

Роналдо ја помина границата од 100 гола за репрезентацијата на Португалија

Ана Ололовска

ВИДЕО: Роналдо опоменат да стави маска

Ана Ололовска

Бенфика го донесе најскапото засилување во историјата

Ана Ололовска

Роналдо не би го пуштил Меси од Барса

Ана Ололовска

Трансферот на Кавани во Бенфика пропадна

Ана Ололовска