Роналдо сака да се врати во Мадрид

Од:

Фудбалерот на Манчестер јунајтед и португалски репрезентативец, Кристијано Роналдо сака да се врати во Реал Мадрид. Роналдо моментално е со Португалија на Светското првенство во Катар.

Португалскиот фудбалер пред Мундијалот даде големо интервју за британскиот новинар Пирс Морган во кое ги критикуваше челниците на Манчестер јунајтед, менаџерот Ерик тен Хаг и соиграчите.

Британските медиуми тврдат дека раководството на „црвените ѓаволи“, со своите адвокати бара начин да ја прекине соработката со Роналдо, кој има договор со клубот од „Олд Трафорд“ до крајот на сезоната.

Каталонски „Спорт“ наведува дека менаџерот на Роналдо испратил понуда до Реал, за кој португалскиот фудбалер настапуваше девет години.

Роналдо во мадридскиот клуб треба би останал до крајот на сезоната како замена за Карим Бензема, кој поради повреда го пропушта Светското првенство во Катар.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Џорџина направи скандал: сопругата на Роналдo мора да плати казна

Предраг Петровиќ

Роналдо се изнапромашува, па го заби првиот гол за Ал-Наср од пенал

Горан Наумовски

Се знае колку Роналдо ќе заработува секоја секунда, минута, ден

Ал-Наср веќе закажале лекарски прегледи за Роналдо!

Ердоган: Роналдо ги поддржува Палестинците, поради тоа беше под политички санкции

Без емоции Јунајтед се прости со Роналдо