Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Од:

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо се осврна на работата на тренерот Ралф Рангник.

dobivaj vesti na viber

– Тој пристигна пред пет недели и многу промени. Но, му треба време да ги пренесе своите идеи до играчите. За ова е потребно време. Сепак, верувам дека добро ќе ја заврши работата. Знаеме дека не играме најдобар фудбал, но имаме многу натпревари за да ја подобриме ситуацијата. Мислам дека со неговото доаѓање во некои елементи почнавме да играме подобро. Не е така лесно да се смени менталитетот на играчите и начинот на игра, системот. Верувам дека ќе заврши добра работа, изјави 36-годишниот Португалец.

Манчестер јунајтед е 7-ми на табелата во Премиер лигата со 31 бод на 19 натпревари.

Би можело да ве интересира

Спречено апсење на Кристијано Роналдо

А1он

Синот на Роналдо потпиша за Јунајтед и доби „седумка“

А1он

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Фудбалер на Боро не можел да верува колку е убав Кристијано Роналдо

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска