Роналдо по победата над Аталанта: Никогаш не се откажуваме

Од:

Стрелецот на победничкиот гол за Манчестер јунајтед на синоќешниот дуел од Лигата на шампионите против Аталанта, реагираше емотивно на социјалните мрежи.

– Да! Олд Трафорд повторно гори! Живи сме! Ние сме луѓе обединети и никогаш не се откажуваме! Тоа е Олд Трафорд! – напиша Роналдо на Инстаграм.

Манчестер до трите дојде со подобра игра во второто полувреме, откако по првиот дел италијанскиот тим водеше со 2:0.

Во следното коло од Лигата на шампионите, екипите повторно ќе играат меѓу себе, но натпреварот ќе се игра во Бергамо на 2 ноември.

По три кола во Ф-групата, Манчестер е лидер со шест бода, Аталанта и Виљареал имаат по четири, Јанг Бојс е последен со три освоени бода.

Би можело да ве интересира

Роналдо демантира ривалство со Меси во освојувањето награди

Ана Ололовска

Пиоли: Натпреварот против Атлетико е последна шанса за Милан во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Роналдо за голот против Виљареал: Мило ми е што постигнав гол и победив во Шпанија, каде секогаш се чувствував посебно

Ана Ололовска

Тухел по триумфот над Јувентус: Не смее да не зафати еуфорија

Ана Ололовска

Јувентус го претрпе најголемиот пораз во Лигата на шампионите во последните 63 години

Ана Ололовска

Коронавирусот повторно ги затвора стадионите, Лајпциг без публика во Лигата на шампиони

Катерина Павлова-Николовска