Роналдо: Пет пати ја освоив Лигата на шампионите, Атлетико никогаш

Од:

Кристијано Роналдо по поразот на неговиот Јувентус од Атлетико во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите (0:2) потсети на освоените трофеи во елитното натпреварување.

За време на натпреварот, навивачите на мадридскиот клуб извикуваа „Кристијано, плати данок“, а тој им покажа пет прсти, алудирајќи на бројот на трофеи во Лигата на шампионите.

Португалецот има титула европски шампион со Манчестер јунајтед во 2008 година и четири со Реал Мадрид – 2014, 2016, 2017 и 2018 година.

По натпреварот, Роналдо исто така го повтори овој гест пред новинарите и додаде:

-Пет пати сум ја освоил Лигата на шампионите, а Атлетико ниту еднаш.

Би можело да ве интересира

ФИФА: Роналдо, Левандовски или Меси во финалето на изборот за најдобар во 2020 година

Жарко Настоски

Јувентус разгледува опции да се раздели со Кристијано Роналдо следното лето

Жарко Настоски

Меси: Кристијано, оздрави што е можно побргу

Жарко Настоски

Кристијано Роналдо е заразен со коронавирусот

Жарко Настоски

Кристијано Роналдо е подготвен за вечерашниот дуел против Шведска

Жарко Настоски

Роналдо: Ми требаше гол од слободен удар за да ја зголемам самодовербата

А1он