Роналдо: Не сум задоволен од резултатите на Манчестер

Од:

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо не е задоволен од настапот на тимот во досегашниот дел од сезоната.

dobivaj vesti na viber

– Незадоволен сум од резултатите на Манчестер јунајтед. Сите сме несреќни, сигурен сум во тоа. Знаеме дека треба да работиме повеќе, да играме подобро и да покажеме повеќе отколку што покажуваме моментално.

Нека Новата година биде пресвртна точка на сезоната! Да ја дочекаме 2022 година во одлично расположение и силен менталитет. Да дадеме се од себе, да посегнеме по ѕвездите и да го вратиме овој клуб каде што припаѓа! Придружете ни се, ние сметаме на вас! Среќна Нова година, се гледаме наскоро, напиша Роналдо на социјалните мрежи.

Во тековната сезона Роналдо одигра 15 натпревари на кои постигна осум голови и три асистенции.

Би можело да ве интересира

Спречено апсење на Кристијано Роналдо

А1он

Синот на Роналдо потпиша за Јунајтед и доби „седумка“

А1он

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Фудбалер на Боро не можел да верува колку е убав Кристијано Роналдо

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска