Роналдо ја доби најлошата оценка за мечот на Јувентус против Милан

Од:

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо ја доби најлошата оценка за своето издание на натпреварот од 35. коло на Италијанскиот фудбалски шампионат со Милан (0:3).

Италијанското издание „Газета дело Спорт“ објави рејтинг, со кој се оценуваат играчите и тренерот на Јувентус. Роналдо доби најнизок резултат – 4. Тој беше наречен „неповратно најлош“. Истата оценка ја заработи и главниот тренер Андреа Пирло.

Најдобри поени во Јувентус добија дефанзивецот Матијас де Лихт и голманот Војчех Шчесни – 6.

Милан со 72 поени, се искачи на третото место. Јувентус има 69 бода и е на 5. позиција.

Би можело да ве интересира

Буфон се врати во Парма

Ана Ололовска

По само три недели Фиорентина и Гатузо ја прекинаа соработката

Ана Ололовска

Буфон се договорил со Парма

Ана Ололовска

Млад фудбалер на Џенова е во куќен притвор, го обвинуваат за силување

Жарко Настоски

Арсенал ја одби понудата на Рома за Џака

Ана Ололовска

Симоне Инзаги нов тренер на Интер

Ана Ололовска