Роналдо двоен стрелец во триумфот на Јувентус на гостувањето кај Специја

Од:

Јувентус ја победи Специја со 4:1 поладнево на гостински терен во натпреварот од 6. коло на италијанскиот шампионат.

Два гола за актуелниот шампион во Серија А постигна Кристијано Роналдо, по еднаш во листата на стрелците се запишаа Алваро Мората, Адриен Рабио. За домаќините погоди а Томазо Побега.

По овој натпревар, Јувентус со 12 поени се искачи на 2. место во поредокот, Специја е 16-та со пет освоени бода.

Би можело да ве интересира

Манџукиќ официјално стана играч на Милан

Ана Ололовска

Озил во Фенербахче, Манџукиќ во Јувентус

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Донарума е најдобар голман на светот

Ана Ололовска

Пиоли: Милан секогаш верува во својата сила

Ана Ололовска

Конте: Интер нема да купува играчи во зимскиот трансфер рок

Ана Ололовска

Чалханоглу нема да го продолжи договорот со Милан

Ана Ололовска