Роналдо допатува на судење во Мадрид

Од:

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо пристигна во мадридскиот суд каде ќе присуствува на рочиште во случај на затајување данок. Се очекува денес да биде изречена казната за Португалецот.

Во 2017 година, Роналдо кој настапуваше за Реал Мадрид, беше обвинет за затајување данок во висина од околу 14,8 милиони евра.

Фудбалерот ги прифати обвиненијата и ќе мора да плати парична казна од 19 милиони евра со условна затворска казна од 23 месеци.

Роналдо нема д аоди зад решетки, бидејќи според законите на Шпанија, првата казна автоматски станува условна ако не надмине 24 месеци

Роналдо во судот во Мадрид допатува со својата партнерка Ѓорѓина Родригез.

Би можело да ве интересира

Роналдо: Не се согласувам за голман да се дадат 80 милиони евра, но таков е фудбалскиот свет

Ана Ололовска

Вилаш-Боаш: Нејмар можеше да ги победи Роналдо и Меси во борбата за Златната топка

А1он

Роналдо има намера да го испише своето име во историјата на фудбалот

А1он

Перез: Јас сум фан на Роналдо, секогаш ќе ни недостасува

Ана Ололовска

Роналдо се враќа во Мадрид

Ана Ололовска

Хет-трик на Роналдо за пласман на Португалија во финалето на Лигата на нациите

Ана Ололовска