Роналдо би можел да замине во Манчестер Јунајтед или ПСЖ ова лето

Од:

Кристијано Роналдо во летниот преоден рок би можел да замине во ПСЖ или да се врати во Манчестер јунајтед, јавуваат италијанските медиуми.

Според нив, Јувентус наводно бил подготвен да го „жртвува“ Португалецот во моменти на финансиска криза поради коронавирусот.

Засега најзаинтересирани се од ПСЖ, особено ако на лето дојде до разделба со Бразилецот Нејмар кого го купи од Барселона за 222 милиона евра.

Како втора можна дестинација за Роналдо што ја најавуваат италијанските медиуми е Манчестер јунајтед чиј дрес го носеше од 2003 година до 2009 година.

Јувентус би се разделил од Роналдо за 70 милиони евра, пред се поради годишната плата од 31 милион евра што претставува голем товар за италијанскиот фудбалски шампион, се наведува во извештаите.

Би можело да ве интересира

Ернан Креспо е кандидат за селектор на Чиле

Жарко Настоски

Симеоне прогласен за најдобар тренер на деценијата според ИФФХС

Ана Ололовска

Најстариот професионален фудбалер на светот, Јапонецот Казу Миура, потпиша нов договор

Жарко Настоски

Шпанија завеана во снег, неизвесно дали ќе се играат некои средби во Ла Лига викендов

Жарко Настоски

Академија Пандев ги почна подготовките за пролетниот дел од првенството

Жарко Настоски

Меси не се најде во идеалниот тим на Л’Екип за 2020 година

Ана Ололовска