Роналдо ако си тажeн, ајде да плачеме

Карлос Рехач саркастично ја коментираше изјавата на Роналдо дека е тажен, па повика „луѓето да излезат на улица и да плачат“.

Роналдо во понеделникот изјави нема да ги слави головите на Реал, бидејќи е тажен, а сите во „кралскиот клуб“ знаат зошто е тоа така.

„Ако Кристијано е тажен, тогаш луѓето треба да излезат на улица и да плачат. Роналдо не може да побара ништо повеќе во животот. Добар играч е, има се. Не знам што уште сака, па да биде тажен“, рече Рехач.

Би можело да ве интересира

Роналдињо може да заигра во Малта

Ана Ололовска

Оби Микел се збогува од репрезентацијата

Илиев на позајмица во словачки Серед

Ана Ололовска

Сите резултати од квалификациите за Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Де Роси се збогува со фудбалот

Претседателот на Лион убеден во невиноста на Платини

Ана Ололовска

Leave a Comment

5 × two =