Ромеро ја засилува одбраната на Јувентус

Од:

Аргентинскиот дефанзивец Кристијан Ромеро е најновото засилување на екипата од Торино.

Досегашниот бек на Џенова, веќе го потпишал договорот со Старата дама, кој треба да трае пет години, но под услов следната сезона да ја помине на позајмица во својот сегашен тим.

Аргентинскиот 21 годишен фудбалер важи за многу талентиран фудбалер, кој минатата сезона одигра одлично во редовите на Џенова со што го привлече вниманието на италијанските шампиони.

По пократки преговори, трансферот конечно беше реализиран во задоволство на сите три страни, така што Ромеро ќе му се придружи на својот иден клуб во Торино на почетокот на сезоната 2020/2021.

Би можело да ве интересира

Милан нема да го казни Пакета за расправијата со тренерот

Ана Ололовска

Конте: Сите во Интер, вклучително и јас, бевме под нивото

Ана Ололовска

Матуиди: Ние сме меѓу оние кои можат да ја освојат Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Јувентус може да го купи Иско од Реал Мадрид

Ана Ололовска

Тешки три бода за Милан на гостувањето кај Верона

Ана Ололовска

Прва победа за Рома сезонава, деби гол за Микитаријан

Ана Ололовска