Рома нуди 15 милиони евра за Лангле, Барса сака најмалку 25

Од:

Одбранбениот фудбалер Клемен Лангле може да ја напушти Барселона.

Според „Диарио Спорт“, Рома сака да го ангажира 26-годишниот Французин. Италијанскиот клуб нуди 15 милиони евра за Лангле.

Оваа сума не е доволна за Барселона. Каталонците сакаат најмалку 25 милиони евра.

Самиот фудбалер повеќе би сакал да се пресели во Премиер лигата. Таму Вест Хем и Евертон се заинтересирани за него.

Минатата сезона, Французинот одигра 33 натпревари во Ла Лига и постигна еден гол.

Би можело да ве интересира

Спалети: Важно е колку долго Наполи може да игра на ова ниво

Ана Ололовска

Михајловиќ пред отказ во Болоња

Ана Ололовска

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите против Бакојако и Кеси

Мери Јордановска

Мацари нов тренер на Каљари

Ана Ололовска

Ди Франческо ја напушта Верона по само три кола во Серија А

Ана Ололовска

Бонучи: Во Јувентус мора да се навикнеш на притисок

Ана Ололовска