Рома не успеа да ја победи Џенова

Од:

Рома не успеа да ја победи Џенова, на отворањето на 24.коло во Серија А. Натпреварот на „Олимпико“ заврши без голови. Рома испушти можност да му се доближи на Јувентус на само еден бод, додека претпоследната Џенова освои значаен бод во борбата за опстанок.

dobivaj vesti na viber

Фудбалерите на Жозе Мурињо одиграа лош натпревар, беа без вистинска идеја во нападот. Неколку полу-шанси имаа домаќините, кои не успеаја да се наметнат ниту со играч повеќе не теренот. Во 68.минута Остигард беше исклучен.

Со играч помалку мечот го заврши и Рома. Заниоло доби црвен картон поради бурните протести во 94.минута кога му беше поништен гол.

Би можело да ве интересира

Осимен ги врати Наполи во трката за скудетото

Ана Ололовска

Каљари ја продолжи кризата на Аталанта и излезе од зоната за испаѓање

Ана Ололовска

Жиру ги казни тактичките решенија на Инзаги, Милан победи во „Дерби дела Мадонина“

Ана Ололовска

Мурињо: Рома е „мала“ во очите на моќните

Ана Ололовска

Навивачите на Јувентус истакнаа транспарент со кој му посакуваат смрт на Ањели

Ана Ололовска

Алегри за поразот од Интер: Понекогаш изгледа како фудбалот да е измислен од ѓаволот

Ана Ололовска