Рома ја одби понудата на Вест Хем за Џеко

Од:

Италијанскиот клуб Рома ја одби официјалната понуда на лондонскиот Вест Хем Јунајтед за Един Џеко.

Според италијанските медиуми, англискиот клуб понудил 10 милиони евра, што за „волчицата“ не е ни блиску до износот што го очекувала.

Имено, римјаните бараат 20 милиони евра за услугите на Џеко, но медиумите претпоставуваат дека тој ќе биде ослободен од својот клуб и за 15 милиони евра.

Един игра фантастично последниве четири сезони во Рома, постигнал 87 голови, со што го заземал седмото место на листата на најдобрите стрелци во историјата на клубот.

Би можело да ве интересира

Матуиди: Ние сме меѓу оние кои можат да ја освојат Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Клоп: Манчестер сити е најдобриот тим на светот

Ана Ололовска

Клоп: Влијанието на британската клима врз продолжувањето на договорот? Тоа беше германски хумор

Ана Ололовска

Грешка на Сити – го платија 65 милиони, а одигра само една минута

Де Геа го продолжи договорот со Јунајтед

Азар: Во Англија, поразите не ги сфаќаат трагично како во Шпанија