Рома ја одби понудата на Тотенхем за Заниоло

Од:

Италијанскиот калчолигаш Рома ја одби понудата на Тотенхем за офанзивниот играч за врска, Николо Заниоло. Лондончани упатија понуда да го земат играчот на позајмица со задолжителна откупна клаузула за 20 милиони фунти.

Раководството на Рома смета дека тоа е потценувачка понуда, бидејќи очекуваат најмалку 50 милиони евра за 23-годишниот италијански репрезентативец.

Разговорите меѓу двата клуба продолжуваат, а Антонио Конте би сакал да го има Заниоло во тимот на Тотенхем оваа сезона.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Рома го доби посакуваниот потпис – Белоти доби едногодишен договор

Шок за Рома се повреди Вајналдум

Мурињо го сака Ерик Баи во одбраната на Рома

Дибала официјално стана играч на Рома

Рома го убедила Дибала со ниска отштетна клаузула во договорот

Дибала ќе ја добие „десетката“ на Тоти