Рома извојува победа со двоцифрена разлика на првиот натпревар под водство на Мурињо

Од:

Рома вчеравечер го совлада Монтекатини со 10:0, на првиот натпревар на тимот под водство на новиот тренер Жозе Мурињо.

Хет-трик постигна напаѓачот Борха Мајорал. Останатите голови ги постигнаа Карлес Перез, Џанлука Манчини, Рикардо Калафиори, Николо Ѕаноло, Никола Залевски и Амадо Диавара. Исто така, еден гол (автогол) постигна противнички играч.

Назначувањето на Мурињо за главен тренер на Рома стана познато на 4 мај. Договорот важи до летото 2024 година.

Би можело да ве интересира

Спалети: Важно е колку долго Наполи може да игра на ова ниво

Ана Ололовска

Михајловиќ пред отказ во Болоња

Ана Ололовска

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите против Бакојако и Кеси

Мери Јордановска

Мацари нов тренер на Каљари

Ана Ололовска

Ди Франческо ја напушта Верона по само три кола во Серија А

Ана Ололовска

Бонучи: Во Јувентус мора да се навикнеш на притисок

Ана Ололовска