Рој Кин може да стане селектор на Азербејџан

Од:

Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед и ирската репрезентација Рој Кин може да стане селектор на Азербејџан, пренесува „Сан“.

Според изворот, 48-годишниот стручњак е подготвен да се врати на тренерството по една година пауза (од јануари до јуни 2019 година, Кин работеше како асистент на главниот тренер на Нотингем). Се соопштува дека Ирецот е приоритетен кандидат за Азербејџанците, но федерацијата сака да добие одговор од Кин во наредните 48 часа.

За време на неговата тренерска кариера, Кин успеа да работи како главен тренер во Сандерленд и Ипсвич, а беше асистент во Астон Вила, Нотингем и националниот тим на Ирска.

Би можело да ве интересира

Минимална победа на Русија против дебитантот на Европските првенства Финска

Жарко Настоски

ЕУРО2020: Чешка ја порази Шкотска во Глазгов

Жарко Настоски

ВИДЕО: Чехот Шик го постигна еден од најубавите голови во историјата на европските првенства

Жарко Настоски

Вработени на Инфективната клиника добија билети за Европското првенство

Жарко Настоски

Наесен повторно фудбал пред полни стадиони, најави првиот човек на УЕФА

Жарко Настоски

За Англија сѐ помалку од полуфинале на Европското првенство е неуспех, вели Саутгејт

Жарко Настоски