Рочести се враќа во Црвена ѕвезда

Од:

Плејмејкерот Тејлор Рочести ќе се врати во Црвена ѕвезда, за која играше во сезоната 2017/18.

Американецот со црногорско државјанство добил понуда од српскиот тим и ја прифатил, пренесува „Спортандо“.

Кошаркарот минатата сезона ја помина во Олимпијакос, Грција.

„Црвено-белите“ лошо ја отворија сезоната во Евролигата. Тие пред пет дена, во 1. коло загубија од Фенербахче со 77:63 на гостувањето во Истанбул.

Би можело да ве интересира

Синот на Петар Наумовски по стапките на татко му, потпиша за МЗТ Скопје

Жарко Настоски

Кошаркарите на Милано сè уште не може да го напуштат Мадрид поради снежната бура

Ана Ололовска

ВИДЕО: Теодосиќ е МВП на регуларниот дел од сезоната 2020/21 во Еврокупот

Жарко Настоски

„Ангели“ од Драчево една година не знаат за пораз

Жарко Настоски

ВИДЕО: Инцидент на мечот Будуќност-Мега, Американецот Рид исклучен поради брутален напад

Жарко Настоски

Фенербахче го најави враќањето на Гудуриќ

Ана Ололовска