Робертсон го продолжи договорот со Ливерпул до 2026 година

Од:

Дефанзивецот Ендрју Робертсон го продолжи договорот со Ливерпул, соопшти прес-службата на клубот.

dobivaj vesti na viber

Новиот договор е со важност до 2026 година.

Робертсон се приклучи на Ливерпул од Хал летото 2017 година.

Во сезоната 2020/21, 27-годишниот Шкотланѓанец одигра 38 натпревари во Премиер лигата, постигна еден гол и направи седум асистенции.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Крос се изнервира од новинар: Имаше 90 минути и смисли вакви две п*срани прашања

Геце признава: Згрешив што не отидов во Ливерпул

А1он

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска