РК Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Од:

Екипата на Вардар попладнево презентираше две засилувања за новата ракометна сезона.

Двајца репрезентативци на Македонија во новата сезона ќе го носат „црвено-црниот“ дрес на македонскиот ракометен шампион.

Се работи за десното крило, Гоце Георгиевски, кој потпиша договор до 2022 година и левиот бек, Филип Талески, чија соработка ќе трае една година.

Последните три сезони десното крило Георгиевски ги мина во редовите на ЧСМ Букурешт во Романија, додека Талески играше за бундеслигашот Балинген.

Би можело да ве интересира

Алушовски ги одбра ракометарите за претстојната сезона

А1он

Ракомет: Македонските клубови паднаа за две места во рангирањето на ЕХФ

А1он

Нашите ракометарки ќе играат во квалификациската група со Исланд, Литванија и Грција за СП 2021

А1он

Кире Лазаров најави пензија на крајот на сезонава

А1он

Брестовац: Групата за квалификациите не е ни лесна, ни тешка

А1он

Познати противниците на македонската ракометна репрезентација во квалификациите за ЕП 2022

А1он