Ристовски: Враќањето во Вардар нема врска со политиката

Од:

„Враќањето нема врска со политиката бидјеќи јас не сум политичар“, изјави репрезентативниот голман, Борко Ристовски на прес-конференцијата по повод неговото потпишување со ракометниот клуб Вардар.

Според Ристовски, единствената причина поради која влегол во политиката е да му помогне на спортот.

Откако го раскина договорот со португалска Бенфика, тој избра да се пресели во европскиот шампион иако помалата финансиска понуда.

За него е заинтересиран и германски Рајн-Некар Левен.

Тој додаде дека не знае што ќе биде понатаму со екипата и како ќе се одвиваат работите.

„Во овој момент знам дека ситуацијата лоша. Имам информации дека некои средства се влезени во клубот, меѓутоа не можам да кажам што точно ќе се случува“, посочи тој.

За Ристовски ова ќе биде трет пат како ќе го облече „црвено-црниот“ дрес, откако претходно го носеше од 2001 – 2003-та, а потоа од 2010 – 2012 година.

Би можело да ве интересира

Борко Ристовски е нов извршен директор на РК Вардар, Столе Стоилов помошник тренер

ВИДЕО: Полицаец со пендрек го удри репрезентативецот Филип Талески

Ана Ололовска

Училишен тест за Борко: Димевски подготви прашалник по најавите за тужба од суспендираниот голман

Орце Костов

(ВИДЕО) Борко ќе го тужи МОК во Лозана: Сите криминали на Даниел Димевски ги имам во црвена папка

Орце Костов

„Допрва ќе плачете криминалци“ – Жестока реакција на Борко по суспензијата

Катерина Ѓуровски

Македонски Олимписки Комитет го суспендираше Борко Ристовски на четири години

Катерина Ѓуровски