Рибери ќе биде аут од терените во следните 10 недели

Од:

Играчот од средниот ред на Фиорентина, Франк Рибери ќе пропушти околу 10 недели, пренесува „Газета дело Спорт“.

Французинот се здоби со повреда во десниот глужд во текот на 14. коло од Серија „А“ против Лече (0-1) кон крајот на ноември и оттогаш е во амбуланта.

Рибери ќе замине во Германија, каде ќе мора да биде подложен на операција.

Оваа сезона, 36-годишниот играч зеде учество во 11 натпревари, постигна два гола и даде две асистенции.

Би можело да ве интересира

Тренерот на Торино го најави своето заминување од тимот

Ана Ололовска

Еузебио Ди Франческо нов тренер на Каљари

Ана Ололовска

Конте може да го напушти Интер, кандидат за замена е Алегри

Ана Ололовска

СПАЛ остана без тренер

Ана Ололовска

Интер е подготвен да го откупи Алексис со намалување на платата

Ана Ололовска

Имобиле со четири голови предност пред Роналдо на едно коло до крајот на Серија А

Ана Ололовска