РФМ ги награди репрезентативците со 20 илјади евра

Од:

Управниот одбор на Ракометната федерација на Македонија, денес донесе Одлука за доделување парична награда во износ од 20.000 евра на сениорската машка ракометна репрезентација за извојуваната победа против актуелниот светски и олимписки шампион, селекцијата на Данска.

Избраниците на селекторот Кирил Лазаров вчеравечер во рамките на квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство 2022 ја совладаа Данска со 33:29.

Од РФМ информираат и за усвоениот предлог за Генерален секретар на федерацијата да биде реизбран Филип Милошевски.

Би можело да ве интересира

Французинот Мане нов ракометар на Металург

Ана Ололовска

Еурофарм Пелистер започна со подготовки за новата сезона

Ана Ололовска

Алкалоид нов клуб на македонската ракометна сцена

Ана Ололовска

Даев: Не знам зошто Лазаров се повлече, ние останува на проектот Голден Арт КЛ7

Ана Ололовска

Вардар 1961 и во новата сезона на ЛШ стартува од групната фаза

Ана Ололовска

Босанскиот репрезентативец Граџан уште една година во Еурофарм Пелистер

Ана Ололовска