Ребиќ се појави во игра по паузата и му донесе нова победа на Милан

Од:

Тимот на Милан продолжи со своите добри настапи од почетокот на годината, откако оствари доцен успех против Удинезе со 3-2 на домашен терен во 20-то коло од Серија „А“.

Во херој за „росонерите“ се претвори напаѓачот Анте Ребиќ, кој се појави во игра по паузата и постигна два гола за триумфот на својот тим.

Така, Милан забележа трета последователна победа на сите турнири и се искачи на седмото место во пласманот со 28 поени, додека Удинезе ја завзема 13-та позиција со предност од 24 поени.

Би можело да ве интересира

Пиоли пред потпис на нов договор со Милан со плата од 3,5 милиони евра годишно

А1он

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите против Бакојако и Кеси

Мери Јордановска

Турчинот Чалханоглу премина од Милан во Интер

Жарко Настоски

Милан не сака размена на играчи со Јувентус

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ и догодина ќе игра во Милан за плата од 6.5 милиони евра

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ: Во светот на Златан нема место за расизам