Ребиќ потпиша договор со Милан до 2025 година

Од:

Досегашниот фудбалер на Ајнтрахт Франкфурт, Анте Ребиќ, кој играше во Милан на позајмица, потпиша целосен договор со италијанскиот клуб.

Договорот важи до летото 2025 година, објавено е на веб-страницата на „росо-нерите“.

Според италијанските медиуми, зделката вреди 30 милиони евра.

Минатата сезона 26-годишниот Хрват одигра 30 натпревари во Серија А и постигна 12 гола.

Би можело да ве интересира

Пиоли пред потпис на нов договор со Милан со плата од 3,5 милиони евра годишно

А1он

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите против Бакојако и Кеси

Мери Јордановска

Турчинот Чалханоглу премина од Милан во Интер

Жарко Настоски

Милан не сака размена на играчи со Јувентус

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ и догодина ќе игра во Милан за плата од 6.5 милиони евра

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ: Во светот на Златан нема место за расизам