Реал за прв пат во 21. век загуби 17 натпревари во една сезона

Од:

Поразот (3:1) од Сосиедад во натпреварот од 36. коло во Примера, за Реал Мадрид беше вкупно 17. во една сезона во сите натпреварувања.

Никогаш порано во 21. век „Кралскиот клуб“ не загуби толку многу натпревари во иста сезона.

Последниот таков неуспех датира од сезоната 1998/99 – пред 20 години кога Реал Мадрид исто така загуби 17 пати.

Би можело да ве интересира

Проблеми за Барса: Потврдена повредата на Суарез

Валверде по поразот од Билбао: Мораме да се справиме без Меси

Балаге: Нејмар се согласи да зема 15 милиони евра помалку во Барселона

Перез земал кредит за да го купи Нејмар

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Ако Реал не го привлече Погба, Зидан си заминува