Реал во чекор го следи Ефес

Од:

Кошаркарите на Реал Мадрид го победија АСВЕЛ синоќа на гостински терен со 87:77 и се изедначија со лидерот на табелата во Евролигата, тимот на Анадолу Ефес.

Двете екипи имаат 14 победи на 17 одиграни натпревари.

Резултати на другите натпревари од 17. коло одиграни во текот на вчерашниот ден:

ЦСКА Москва – Панатинаикос 102:106 (по продолжение)

Анадолу Ефес – Химки 101:82

Милано – Зенит 73:72

Валенсија – Алба Берлин 91:77.

Би можело да ве интересира

ФИБА ја одбра петорката во второто коло

А1он

Неизвесен натпреварот Жалгирис-Милано поради коронавирусот

А1он

Ердоган му го врачи на Ларкин дресот на турската репрезентација

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Не се знаеше кој кого мава: Кошаркарки направија масовна тепачка

Предраг Петровиќ

Австрија: Петмина кошаркари уапсени за местење натпревари

Ана Ололовска

Реакција на КК Гостивар за распределувањето на општински пари за спорт

Ана Ололовска