Реал веќе нема да смета на услугите на Навас

Од:

Голманот на Реал Мадрид, Кејлор Навас разбрал од шефовите на кралскиот клуб дека нема иднина за него на „Сантијаго Бернабеу“, тврди „ЕлЧирингито“, а веста беше потврдена и од „Марка“.

Од клубот се изјасниле јасно дека Костариканецот не влегува во плановите за следната сезона.

Самиот Зинедин Зидан го информирал на крајот на минатата недела и голманот на „белите“ останал силно огорчен. Навас се надеваше дека ќе се натпреварува со Тибо Куртоа во новата сезона.

Во актуелната кампања, „Ел Тико“ беше цврста резерва пред пристигнувањето на Зизу.

Се очекува оваа недела да биде последен натпревар на Навас во дресот на Реал.

Би можело да ве интересира

Проблеми за Барса: Потврдена повредата на Суарез

Валверде по поразот од Билбао: Мораме да се справиме без Меси

Балаге: Нејмар се согласи да зема 15 милиони евра помалку во Барселона

Перез земал кредит за да го купи Нејмар

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Ако Реал не го привлече Погба, Зидан си заминува