Реал сака да ги продаде Бејл и Иско во јануари, за Азар, Јовиќ и Дијаз чекаат понуди

Од:

Раководството на Реал сака да се раздели со неколку играчи на тимот во претстојниот зимски трансфер прозорец.

dobivaj vesti na viber

Според Марка, во јануари мадридскиот клуб сака да ги продаде Герет Бејл и Иско, чии договори се со важност до 30 јуни 2022 година. Ова прашање е договорено со стручниот штаб. Тренерот Карло Анчелоти не смета на овие играчи.

Реал Мадрид ќе ја почитува секоја одлука на Марсело, кој сезонава ретко настапува за тимот.

Исто така, клубот чека понуди за Маријано Дијаз, Лука Јовиќ и Еден Азар.

Шпанскиот фудбалски великанРеал Мадрид смета дека е речиси невозможно да се ангажираат квалитетни играчи во јануари, па за евентуални засилувања ќе се чека на лето.

Би можело да ве интересира

Алегри: Веќе имав потпишано со Реал Мадрид, а потоа Пирло доби отказ

А1он

Мбапе во Реал од наредната сезона

А1он

Реал не размислува за купување на Мбапе во зима

А1он

И Реал заинтересиран за аргентинскиот напаѓач Алварез

А1он

Анчелоти: Реал е најпрестижниот клуб во светот со најголема историја

Ана Ололовска

Реал на лето ќе се ослободува од шест фудбалери

Ана Ололовска