Реал нема намера да го враќа Роналдо

Од:

Шпанскиот фудбалски великан Реал Мадрид ги отфрли шпекулациите дека има намера да го врати во тимот Кристијано Роналдо.

– Реал Мадрид нема планови да го врати напаѓачот на Јувентус. Идејата за враќање на Португалецот не спаѓа во спортската политика на клубот, објави „АС“, повикувајќи се на извор во раководството на Реал.

Претседателот, Флорентино Перез, го цени Роналдо за неговиот придонес во историјата на тимот, но смета дека „неговото време веќе помина и спортските задачи се различни“, се додава во информацијата на шпанскиот медиум.

За потсетување, Роналдо се пресели од Реал Мадрид во Јувентус во летото 2018 година за 112 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Сколс: Барса на Гвардиола е најдобриот тим против кој сум играл, потоа следува Реал од 2003 година

Ана Ололовска

Тер Штеген бара 10 милиони евра годишно од Барселона

Ана Ололовска

Марсело: Сите со нетрпение го чекаме првиот натпревар по паузата

Ана Ололовска

Реал стана најскапиот клуб во Европа

Ана Ололовска

Роналдо може да го напушти Јувентус на крајот на сезоната

А1он

Екс-претседателот на Барселона: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Ана Ололовска