Реал нема да прави големи трансфери летово, вели Перез

Од:

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез изјави дека „кралскиот клуб“ нема намера да направи големи набавки во најблискиот трансфер прозорец.

– Нема да има големи трансфери кај нас ова лето. Многу е тешко прво да ги замолите играчите да прифатат помали плати, а потоа да трошите пари за да купите некого. Реал Мадрид ќе донесе некое засилување кога ќе се справи со тековните проблеми, изјави Перез.

Реал Мадрид успеа по 34 пат да ја освои шампионската титула во Шпанското фудбалско првенство.

Би можело да ве интересира

Енрике конечно повика фудбалер од Реал во репрезентацијата

А1он

Барселона без Араухо, Дембеле и Педри на дербито со Реал

А1он

Давид Алаба е позитивен на коронавирусот, само што дојде во Реал

Жарко Настоски

Челзи и Реал ремизираа, борбата за финале отворена пред реваншот

Жарко Настоски

Реал стравува дека УЕФА преку судиите ќе му се одмаздува во ЛШ поради Суперлигата

Жарко Настоски

Перез: Идејата за Суперлига е како онаа за Евролигата, а таа ја спаси кошарката

Жарко Настоски