Реал најде замена за Рамос

Од:

Раководството на Реал Мадрид има намера да го донесе на „Сантијаго Бернабеу“ дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк.

Според АС, “кралскиот клуб” го смета 27-годишниот Холанѓанец како замена за бранителот Серхио Рамос, кој може да си замине поради несогласувањата со претседателот Флорентино Перез.

За потсетување, Ван Дајк дојде во Ливерпул во јануари 2018 година, потпишувајќи 5-годишен договор. Трансферот изнесуваше 75 милиони фунти.

Оваа сезона, Ван Дајк одигра 56 натпревари, постигна девет гоал и оствари четири асистенции.

Би можело да ве интересира

Ливерпул запиша победа на Саутемптон

Обамејанг повторно му донесе победа на Арсенал, Себаљос со две асистенции

Шмајхел: Де Хеа потпиша нов договор, ќе градиме околу него

Јунајтед понудил 82 милиони фунти за Кулибали во последните денови од трансфер прозорецот

Проблеми за Барса: Потврдена повредата на Суарез

Валверде по поразот од Билбао: Мораме да се справиме без Меси