Реал Мадрид се откажа од Холанд заради алчен агент

Од:

Реал Мадрид ја напушти намерата да го привлече напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд за време на летниот преоден рок, објави „Дејли мејл“.

dobivaj vesti na viber

Ова се должи на високите надоместоци што ги бараа агентот Мино Рајола и таткото на играчот.

Кралскиот клуб ги цени квалитетите на Холанд, но е принуден да се откаже од купувањето во текот на летото. Неодамна се тврди дека цената што ја објави германскиот клуб ќе се намали за 75 милиони евра по паузата во европскиот фудбал предизвикана од пандемијата од коронавирус.

Холанд се пресели во Борусија Дортмунд во јануари оваа година од Ред Бул Салцбург за 20 милиони евра. Напаѓачот оваа сезона има одиграно 11 натпревари за Борусија Дортмунд, постигнувајќи 12 голови и асистираше за еден.

За услугите на Холанд се заинтересирани и Јувентус и Манчестер Јунајтед, кои направија неуспешни обиди да го купат Норвежанецот од Ред Бул Салцбург во текот на зимата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Крос се изнервира од новинар: Имаше 90 минути и смисли вакви две п*срани прашања

Алегри: Веќе имав потпишано со Реал Мадрид, а потоа Пирло доби отказ

А1он

Мбапе во Реал од наредната сезона

А1он

Реал не размислува за купување на Мбапе во зима

А1он

Реал сака да ги продаде Бејл и Иско во јануари, за Азар, Јовиќ и Дијаз чекаат понуди

Ана Ололовска

Ливерпул може да го добие Холанд во летниот трансфер период

А1он