Реал Мадрид е уверен дека ПСЖ ќе бара 150 милиони евра за Мбапе, клубот не е подготвен да плати толку

Од:

Реал Мадрид верува дека ќе биде проблематично да се купи напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе.

Мадридскиот клуб е убеден дека парижаните ќе бараат околу 150 милиони евра за фудбалерот.

Реал Мадрид нема да може да ги исполни овие барања, изјави новинарот Хозе Педрерол во емисија на „Ел Чирингито“.

Интересот на Реал Мадрид за Французинот е одамна познат. Актуелниот договор на играчот со ПСЖ истекува во летото 2022 година.

Фудбалерот оваа сезона постигна 12 гола и направи пет асистенции на 16 натпревари во Лига 1.

Би можело да ве интересира

Уапсен поранешниот претседател на Барселона, Бартомеу

Ана Ололовска

Артета може да ја предводи Барселона, тој е кандидат на Лапорта

Ана Ололовска

Винисиус сака да остане во Реал до крајот на кариерата

Ана Ололовска

Леванте прв пат го порази Атлетико во Мадрид од 2006

Ана Ололовска

Лапорта: Ќе направам се за Меси да остане во Барселона

Ана Ололовска

Пјаниќ не ги знае точните причини зошто добива мала минутажа во Барселона

Ана Ололовска