Реал го промовира Рејнер

Од:

Младиот фудбалер од средниот ред Рејнер, денеска официјално е претставен како играч на Реал Мадрид.

Презентацијата се одржа на стадионот на Реал „Сантијаго Бернабеу“.

Подоцна, 18-годишниот Барзилец ќе влезе на теренот за фотосесија, по што ќе одржи прес-конференција.

Рејнер дојде во Реал Мадрид од Фламенго во јануари за 30 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Зидан објасни зошто Азар нема да игра со Хетафе

Ана Ололовска

Претседателот на Барселона незадоволен од Гризман

Ана Ололовска

Бускетс се предаде: Реал веројатно нема да изгуби поени

Ана Ололовска

Сетиен по ремито против Атлетико: Губењето поени ги намали нашите шанси за титулата

Ана Ололовска

Атлетико веќе не се интересира за Кавани

Ана Ололовска

Сари: Пјаниќ ќе биде среќен во Барселона

Ана Ололовска