Реал го прогласи Бензема за најдобар играч оваа сезона

Од:

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема е прогласен за најдобар играч на „кралскиот клуб“ во сезоната 2018/19.

На 31-годишниот Французин му беше доделена специјална награда.

Оваа сезона, Бензема настапи на 53 натпревари во сите натпреварувања, постигна 30 гола и оствари 11 асистенции.

Би можело да ве интересира

Ривалдо го обвини Меси за неуспехот на Кутињо

Азар ќе ги пропушти следните два натпреварa на Реал

Ана Ололовска

Де Геа не е прв избор кај новиот селектор

Ана Ололовска

Јовиќ за Милан: Шпекулациите ме смеат

Нов удар за Реал Мадрид

Милан го бара Јовиќ од Реал

Ана Ололовска