Разочараниот Манасков: Немавме решение за одбраната што ја одиграа Австријците

Од:

– Крилото на репрезентацијата на ракометната репрезентација на С.Македонија, Дејан Манасков, тешконаоѓаѓе зборови по поразот од Австрија и елиминацијата од Европското првенство.

Манасков изјави дека клучот за поразот е многуте лесни топки кои ги добил противникот како и слабата реализација.

– Немавме решение, не бевме подготвени за таа одбрана што ја одиграа денеска. Им дадовме многу топки во раце, имаа шанси за лесни голови, не ги реализиравме нашите шанси, многу едноставно. Тоа е клучот за поразот, изјави кратко по мечот Манасков.

Би можело да ве интересира

Повторно сите зборуваат за навивањето на Колинда во финалето: Донесе несреќа како и во фудбалот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) ЕП во ракомет: Шпанија остана на тронот

Ана Ололовска

ЕХФ и официјално: Дувњак е најдобар ракометар на ЕП 2020

Ана Ололовска

(ВИДЕО) ЕП во ракомет: Хрватска и Шпанија за титулата

Ана Ололовска

Познати полуфиналните двојки на Европското во ракомет

Драган Поповски

ЕП: Хрватска одигра нерешено со Шпанија и остана второпласирана во групата

Драган Поповски