Раул потпишува долгорочен договор со Космос

Од:

Триесет и седум годишниот ветеран Раул Гонзалес наскоро ќе потпише долгорочен договор со Њујорк Космос.

Со оглед на возраста се очекуваше Раул да стави потпис на едногодишен договор, меѓутоа членот на американската фудбалска лига (МЛС) одлучил на Шпанецот да му понуди повеќегодишен договор, јави ЕСПН.

Раул тоа го заслужил со прифаќање на улогата советник во младинската школа на Њујорк.

Во текот на кариерата Раул настапуваше за Реал Мадрид (1994-2010), Шалке (2010-2012), и Ал-Сад (2012-2014).

Би можело да ве интересира

Мароко го совлада Бразил

ВИДЕО: Аргентина ја совлада Панама со 2:0, Меси со 800 гола во кариерата

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Професионален голман двапати спречи момче да постигне гол за неговиот роденден и ја згрози јавноста

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Каков хаос: Фудбалот стана ватерполо-судијата го продолжи мечот за 42 минути сред невреме

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Груби за играњето фудбал: Јас дриблам, а градоначалникот на Тирана даде гол со пета

Орце Костов

Лука Станковски го постигна првиот гол за Горица