Распродадени билетите за дуелот Македонија – Косово

Од:

Влезниците за натпреварот помеѓу Македонија и Косово веќе се распродадени. Македонската А репрезентација на 26. март на Националната арена „Тодор Проески“ ќе се соочи со репрезентацијата на Косово во плејоф дуелот за пласман на ЕП 2020.

– Им се заблагодаруваме на македонските навивачи за поддршката која им ја даваат на фудбалерите и се радуваме на одличната атмосфера на Националаната арена „Тодор Проески“. Исто така, благодарност до навивачите за трпението при процесот на купување на влезници, велат од ФФМ.

Доколку нема било какво барање, препорака или евентуална забрана за присуство на гледачи од надлежните државни инстутуции поради корона вирусот, тогаш македонските фудбалери пред полн стадион ќе го одиграат натпреварот против Косово, додаваат од централата.

Би можело да ве интересира

За утре закажана уште една средба на ФФМ со прволигашите

Ана Ололовска

Фудбалскиот клуб Пелистер бара да игра во Првата фудбалска лига

Ана Ололовска

ФФМ одржа консултативен состанок со прволигашите

А1он

Реконструирана тревната површина на Националната Арена „Тодор Проески“

Ана Ололовска

„Кит Го“ ремизираше со Тиквеш, „Каменица Саса“ убедлива против Плачковица

Ана Ололовска

ПМФЛ: Работнички ја совлада Академија Пандев

Ана Ололовска