Раониќ го откажа настапот на Ролан Гарос

Од:

Канадскиот тенисер Милош Раониќ нема да учествува на годинашниот издание на Ролан Гарос.

Според „Entry List“ место на Раониќ ќе го заземе Аргентинецот Франциско Серундоло, кој во првото коло ќе игра со Бразилецот Тијаго Монтеира.

Раониќ е рангиран на 18. место на АТП ранг-листата и беше 17-ти носител на грен слемот во Париз.

Ролан Гарос почна денес и ќе трае до 13 јуни.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Титула за Ѓоковиќ на Ролан Гарос за тениска историја

Катерина Павлова-Николовска

Ѓоковиќ против Циципас во финалето на Ролан Гарос

Ана Ололовска

Ѓоковиќ: Го одиграв најдобриот натпревар на Ролан Гарос во кариерата

Ана Ололовска

Сѐ е спремно за финишот на женскиот Ролан Гарос, финалистките првпат ќе си ги одмерат силите

Жарко Настоски

Ѓоковиќ оптимист пред полуфиналето со Надал

Катерина Павлова-Николовска

Медведев го спореди својот настап во Ролан Гарос со љубовна приказна

Ана Ололовска