Ранокија: Победа над Реал ќе биде многу важна за Интер

Од:

Дефанзивецот на Интер, Андреа Ранокија изјави дека евентуална победа над Реал Мадрид во Лигата на шампионите следната недела ќе биде важен момент за тимот.

– Добро ја започнавме сезоната, сега сакаме да се вратиме на првичниот план и повторно да ја откриеме победничката патека на мечот против Торино викендов. Потоа ни следува дуел со Реал Мадрид. Да забележиме победа на таа средба ќе биде од суштинско значење за да го продолжиме нашето европско патешествие, го цитира Ранокија „Фудбал Италија“.

Интер има само два бода во групата во Лигата на шампионите, Реал Мадрид и Шахтјор Доњецк имаат по четири бода, а Борусија Менхенгладбах е лидер со пет бода.

Би можело да ве интересира

Чех го оквалификува Атлетико како тежок противник за Челзи во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Нагелсман ги сака Реал или Јувентус во осминафиналето од Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Англија и Шпанија со најмногу екипи во плејофот од евро-куповите

Ана Ололовска

Барнс за романскиот судија: Како требаше да каже за тренерот освен црниот? Нема расизам во ова!

Ана Ололовска

Куман: Барселона загуби од Јуве во првиот половина час, изгледаше дека излеговме да играме за реми

Ана Ололовска

Солскјер: Не заслужуваме да се пласираме во плејофот во Лигата на шампионите

Ана Ололовска